Eksponaty przyszłe muzeum

Witamy
Grupa przyjaciół i pasjonatów historii, we wspólpracy z Inicjatywą Społeczną More Antiqua, dąży do stworzenia ram organizacyjnych powołania muzeum Ziemi Strzeleckiej. Rozpoczynając ten program pragniemy zaprezentowac
wirtualne muzeum ziemi strzeleckiej
Akcja ta podzielona została na trzy etapy. W pierwszym z nich pragniemy zgromadzić wokół tej inicjatywy grono osób które gotowe są aktywnie wesprzeć gromadzenie różnych przedmiotów i rzeczy, które moga stać sie zalążkiem muzealnego zbioru. W drugiej kolejności pragniemy powołać komitet założycielski Muzeum Ziemi Strzeleckiej do którego zaprosimy, obok przedstawicieli władz miejsko-gminnych, również nauczycieli historii oraz fachowców od muzealnictwa. Trzecim etapem będzie znalezienie i adaptacja odpowiednich pomieszczeń mogących sprostać wymaganiom muzealnictwa. Zdajemy sobie sprawę że realizacja tych zamierzeń może potrwać kilka dobrych lat. Dlatego też uzbrojeni w cierpliwość realizujemy pierwszy etap gromadzenia historycznych atrefaktów, związanych z przeszłośia naszego regionu. Zalążkiem tych zbiorów jest depozyt przechowywany w powiatowym ośrodku kultury w Strzelcach Opolskich w tamtejszej Izbie Tradycji składający się z około 250 przedmiotów nierzadko wartosci muzealnej. W zbiorach prywatnych naszych sympatyków pozostaje do prezentacji ponad 400 innych wartosciowych rzeczy w postaci pojedynczych pozycji lub całych zbiorów.
Na bieżąco będziemy uzupełniać wspomniane zbiory poprzez aktualizację o nowe fotografie w poszczególnych działach.
Zapraszamy do odwiedzin oraz aktywnej współpracy.

W pierwszej kolejności prezentujemyu eksponaty znajdujące się w depozycie izby tradycji w Powiatowym Osrodku Kultury w Strzelcach Opolskich.  Podstrony zostały ułożone tematycznie, uwzględniając zakres posiadanych artefaktów.

Systematycznie będą uzupełniane nowymi eksponatami które przekazywane są na bieżąco  przez naszych sympatyków.