Miłośnicy lokalnej historii, zapraszamy do współpracy !

Jesteśmy grupą niezrzeszonych dzisiejszych, i byłych mieszkańców ziemi strzeleckiej dla których historia i tradycja ojców jest ważnym czynnikiem formującym naszą świadomość.

Prosimy o kontakt i nawiązanie wspópracy ze wszystkimi osobami które zajmują się działalnością społeczną w zakresie lokalnej tradycji,historii.

Np. zbieranie starych przedmiotów, zbiory dokumentów, informacje, opisy miejscowości w której mieszkają, szczególnie dotyczacych nazw miejscowych, części i miejsc w danej wsi i osadzie.Nawiążemy wspólpracę oferując publikacje twórczości zarówno artystycznej, ludowej (np.malarstwo, rzeżba, kroszonkarstwo, haft, wycinkarstwo, ozdobnictwo) jak i pisarskiej (np.wiersze opowiadania)

Zaprezentujemy osoby, ich twórczość i działalność wszystkim mieszkańcom ziemi strzeleckiej. Chodzi nam o docenienie i wyróżnienie ludzi którzy swoim zaangażowaniem w przekazywaniu informacji i wiadomości autorom ksiąźek i artykułów, niejednokrotnie nie zostają w nich wymienieni z nazwiska.

Mam nadzieję żę będzie to promocja  nie tylko miejscowości wazszej gminy ale również wyróznienie dla aktywnych społecznie mieszkańców.

Szczególnie do współpracy  zapraszamy młodych ludzi dla których obcowanie z internetem jest chlebem powszednim. To oni młodzi ludzie są gwarantem zachowania historii i tradycji swoich ojców i dziadków. Nadarza się jedyna w swoim rodzaju okazja aby wypromować siebuie i miejsce swojego zamieszkania.

Zostań detektywem historii. Zaprezentujem kaźde twoje odkrycie.

Kontakt info@moreantiqua.com