Antiquitätengeschäft-Antique shop

Antykwariaty to firmy zajmująca się handlem starymi przedmiotami, mającymi wartość historyczną, estetyczną lub materialną. Do przedmiotów najczęściej sprzedawanych w antykwariatach należą ksiązki, ryciny, stare pocztówki, grafiki , obrazy, rzeźby, meble, wyroby artystyczne, numizmatyki itp. Mają one przede wszystkim niesamowitą atmosferę, która w sposób duchowy przyciaga odwiedzających i kupujących.  Są to miejsca niemal magiczne, w których można przenieść się do przeszłości i uciec myślami od tego, co nas otacza na co dzień. Poprzez charakterystyczny zapach, który trudno opisać, ale łatwo zapamiętać, już po jednej wizycie nieswiadomie w popadamy w zależność obcowania ze starociami. Nie sposób do nich nie wstąpić w poszukiwaniu wyjątkowych książek i innych przedmiotów. Niezrzadko pasja ta staje się nałogiem, który zmusza nas do wejscia w posiadanie jakiegoś przedmiotu z którym poczujem łaczność duchową.

Postaramy się przedstawić  znane i mało znane firmy antykwarystyczne, które zasługują na szczegóną uwagę. Ich ocenę oddamy w ręce zarówno ekspertów od antyków jak również  w ręce przeciętnego klienta.

 

1. Pierwsze wrażenie

lokalizacja, wystrój, wyposażenie, porządek, prezentacja towarów

 

2.Ocena proponowanej oferty

ilość towaru , zakres tematyczny asortymentu, różnorodność, stan przedmiotów, pochodzenia oferowanych artefaktów

3. Ceny proponowanych akcesoriów

zakres cenowy, (drobnych tanich przedniotów średnio kosztujące rzeczy, luksusowe drogie antyki), prawidłowa wycena przedmiotów, jakość oferowanych przedmiotów, możliwość negocjacji cen

4. Ocena pracowników antykwariatu

pierwszy kontakt, takt w stosunku do klienta, uprzejmość w doradztwie przy zakupie, fachowość w opisie sprzedawanego przedmiotu, profesjonalizm i rzetelność w ocenie kupowanego przedmiotów

5. Udogodnienia dla kupującego,

możliwość parkowania, forma opakowania kupionych przedmiotów, możliwość wysyłki lub transportu, poczęstunek kawą, usługa płacenia kartą lub gotówką.